Żółta sypialnia – niebanalne pomysły aranżacyjne

Paź 16, 2018 | Inspiracje kolorystyczne | 0 komentarzy

Żółty to kolor, który kojarzy się pozytywnie i pobudza nas do działania. Jest ciepły, energetyczny i pełen optymizmu. Należy go jednak stosować z umiarem, a przede wszystkim umiejętnie łączyć. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, z czym łączyć kolor żółty i jakie dodatki wprowadzić do żółtej sypialni.

Znaczenie koloru żółtego i jego wpływ na samopoczucie

Psychologowie udowodnili, że kolory mają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i zachowanie, dlatego ich dobór jest tak ważny. Dzieje się tak, dlatego że, widząc daną barwę, oko przesyła impuls nerwowy do mózgu. Ponieważ sypialnia jest takim pomieszczeniem, w którym odpoczywamy i zbieramy siły na kolejny dzień, szczególnie istotne znaczenia ma dobór odpowiedniego koloru. Żółty to kolor bardzo optymistyczny, rozwesela wnętrze. Jest to barwa, która zaraz po kolorze białym najlepiej odbija światło. Optycznie rozjaśnia i powiększa wnętrza. Oprócz tego stymuluje umysł, pobudza kreatywne myślenie, dlatego zastosowanie żółtych kolorów w sypialni może korzystnie nas stymulować każdego ranka i pozytywnie nastawiać na nadchodzący dzień. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić – żółty w nadmiarze może również irytować.

Kolor żółty w sypialni

Umiejętnie dobrany kolor ścian to najlepsza metoda na stworzenie pięknej i przytulnej sypialni. Żółty kolor doskonale rozświetla wnętrze, dodając mu ciepłego charakteru. To doskonały wybór zarówno w przypadku klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrze. Nie polecamy jednak urządzać sypialni w całości na żółto, gdyż jest to pomieszczenie służące wyciszeniu, a żółty w nadmiarze może za bardzo pobudzać. Najlepiej ograniczyć się do ścian w kolorze żółtym lub odwrotnie – żółtych dodatków. Z czym go zatem połączyć?

 

%name

Źródło: pinterest.com

Z czym łączyć kolor żółty?

Duet żółtego z szarym to definitywnie hit tego roku. Te dwa kolory stanowią bardzo nowoczesne zestawienie. Neonowe, koronkowe, musztardowe odcienie żółtego fantastycznie prezentują się na tle neutralnej szarości. Szary kolor jest bardzo modny we wnętrzach, jednak może on wyglądać nieco przygnębiająco, jeśli nie zestawimy go z innym kolorem. Jeżeli chcemy, aby nasze wnętrza wyglądały nowocześnie, modnie, a także pogodnie, połączmy je właśnie z odcieniami żółtego.

 

%name

Źródło: pinterest.com

 

Jakie dodatki do żółtej sypialni?

Aby zaaranżować modną sypialnię, gdzie kolorem dominującym jest żółć, mamy do dyspozycji szereg dodatków, które nam w tym pomogą: kolor ścian, firan, mebli, dywanów, pościeli, poduszek dekoracyjnych, narzuty na łóżko. Szarość doskonale dopełni żółtą sypialnię, dlatego warto postawić na szare tekstylia. Wybierając tekstylia do sypialni, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wybór pościeli, która stanowi kluczowy element dekoracyjny w sypialni. Szara pościel na tle żółtych ścian będzie się prezentować niezwykle elegancko. Żółty kolor ścian znakomicie wyglądać będzie również w połączeniu z bielą, czernią, a energetyczne połączenie stworzy z zielenią.

 

%name

zolta sypialnia pomysly aranzacje4 1024x975

 

Żółta pościel do sypialni

W przypadku, gdy kolor żółty do naszej sypialni wprowadzamy wyłącznie w roli dodatków, możemy rozważyć zakup żółtej pościeli. Żółta pościel nadaje sypialni całkiem nowego charakteru. Można ją z powodzeniem wprowadzić do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach aranżacyjnych. Jednak najlepiej żółta pościel będzie wyglądać w zestawieniu z barwami, które będą stanowić dla niej stonowane tło, np. szarość, beż, biel, czerń. Wyeksponują one świeżość zółci, a jednocześnie nie pozwolą, aby w sypialni zapanował chaos kolorystyczny, który może utrudniać wypoczynek.

Oto kilka przykładów zastosowania akcentów żółci w sypialni:

 

%name

Źródło: pinterest.com

%name

Źródło: pinterest.com

%name

Źródło: pinterest.com