Jak urządzić zieloną sypialnię?

Paź 16, 2018 | Inspiracje kolorystyczne | 0 komentarzy

Zielony to kolor, który kojarzy się nam z naturą i wiosną. Zastosowany we wnętrzach działa relaksacyjnie i uspokajająco. Przedstawiamy najmodniejsze aranżacje i dodatki do zielonej sypialni.

Jak działa kolor zielony?

Kolor zielony kojarzy nam się z harmonią, spokojem i oczywiście naturą. Budzi zaufanie i daje relaksujący klimat oraz wprowadza wrażenie świeżości. Kolor zielony pasuje do pomieszczeń, które mają służyć odpoczynkowi. Nadmierne roztrzepane osoby w zielonym otoczeniu wyciszą się i łatwiej im będzi zebrać myśli. W sypialni jednak najlepiej stosować ciepłe odcienie zielonego: limonki, wiosennej trawy, groszku, by zielony w pokoju nie dał przygnębiającego efektu.

 

zielona sypialnia jak urzadzic3

 

Z czym łączyć zieleń?

Zielony to kolor trawy, wiosennej łąki, drzew, kwiatów. Najlepiej wypada w parze z bielą oraz stonowanymi odcieniami. Ciekawie wygląda również w zestawieniu z różnymi odcieniami zielonego obok siebie. Jednak najpiękniej i najefektywniej w sypialni prezentować się będą jasne odcienie zieleni, łączące ze sobą wszystkie subtelnie różniące się od siebie odcienie seledynu. Warto też pamiętać o zasadzie, że im większą przestrzeń chcemy zagospodarować, tym jaśniejszy odcień wybieramy.

Zieleń warto też zestawić z innymi kolorami, ale warto to robić dość uważnie. W połączeniu z żółtym lub błękitnym kolorem możemy stworzyć wnętrze przywołujące wiosenną łąkę. Biele i brązy w połączenie z kolorem zielonym to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują styl eko, nawiązujący do natury i kolorów ziemi. Obie aranżacje mogą znakomicie wyglądać w urządzeniu sypialni, ale pod warunkiem, że wcześniej dokładnie przemyślimy, jaki efekt chcemy osiągnąć i dobierzemy odpowiednie proporcje.

 

zielona sypialnia jak urzadzic2

Źródło: pinterest.com

 

Dekoracje okienne w zielonej sypialni

Zastanawiając się nad dekoracją okien z użyciem okien w zielonej sypialni, świetnie będą wyglądać zasłony i rolety ze spranego lnu oraz przewiewne firanki. Kolor powinien być odrobinę intensywniejszy od koloru ścian. Faktura natomiast może być bardziej wyraźna, co mocniej j podkreśli całą aranżację wnętrza.

Meble do zielonych wnętrz

We wnętrzach w kolorze pistacjowym pięknie wyglądać będą tapicerowane meble oraz łagodne kształty mebli. Wszystko to, co dodatkowo podkreśli spokój i bezpieczeństwo. Meble powinny przede wszystkim sprawiać wrażenie lekkich i delikatnych. Idealnie sprawdzą się więc meble w odcieniach białego, ecru, czy jasnego beżu, które będą tworzyć wiosenny klimat w pomieszczeniu.

Tekstylia do zielonej sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym tkaniny stanowią chyba najważniejszą dekoracyjną rolę. Głównym punktem każdej sypialni jest łóżko. Musimy się w nim czuć bezpiecznie i ciepło, a nic tak nie poprawi przytulności pokoju, jak odpowiednio dobrane materiały i tekstylia. Jeżeli chcesz postawić na zielone akcenty w sypialni, to wybierz dobrej jakości pościel w tym kolorze, np. ta wykonaną z satyny bawełnianej. Zielona pościel to opcja dla wszystkich tych, którzy kochają naturę i chcą być blisko niej nawet wtedy, kiedy za oknem jest szaro i ponuro.

 

zielona sypialnia jak urzadzic4 861x1024

zielona sypialnia jak urzadzic5

 

Pozostałe dodatki do zielonej sypialni

Chcąc nadać zielonej sypialni przytulnego, a jednocześnie relaksującego nastroju, w którym będziemy się czuli dobrze po całym dniu, dobierzemy odpowiednie do całości oświetlenie. Lampy z jasnymi, delikatnie rozpraszającymi światło kloszami, jasne obrazy lub nowoczesne plakaty idealnie będą podkreślać charakter zielonej sypialni.