Inspiracje kolorystyczne

Wystrój sypialni powinien tworzyć spójną całość. Wnętrze spójne, to wnętrze harmonijne, gdzie wszystko jest na swoim miejscu. Kluczem do spójności wnętrza jest wyważony dobór barw – nie tylko kolorów ścian czy podłóg, ale również dodatków. Wybierając zatem wzory i kolory poszewek,  pamiętajmy o tym, jakie barwy ma nasza sypialnia. Aby jeszcze bardziej ułatwić wybór idealnej pościeli i dodatków do wnętrza, przygotowaliśmy wpisy inspiracyjne dotyczące pomysłów na aranżację sypialni w konkretnym kolorze.

Komfort snu jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Bez tego, nasze codzienne funkcjonowanie jest utrudnione. W konsekwencji wykonywane przez nas obowiązki są nieefektywne, a my czujemy rozdrażnienie. Powodów niskiej jakości snu jest wiele. Jednym z nich jest nadmierna potliwość, która może być objawem różnych chorób, niezdrowego trybu życia lub sytuacji życiowych wzbudzających intensywne emocje. Zdarza się jednak, że przyczyną jest nieodpowiednio dobrana pościel lub kołdra. Nie pozwólmy, aby tak banalny problem popsuł nasz sen. Jak zatem zredukować efekt pocenia się poprzez wybór kolorowej pościeli? Podpowiadamy w tym artykule. Zapraszamy! 

Kolorowa pościel dla osób pocących się 

Pocenie się jest naturalnym stanem fizjologicznym. Nasze zmartwienia powinny się pojawić, gdy budzimy się rano, a nasza pościel jest mokra. My natomiast potrzebujemy się odświeżyć pod prysznicem. Powinniśmy wtedy dokładnie przeanalizować możliwe powody takiego stanu rzeczy. Przyjrzyjmy się naszej pościeli, a szczególnie temu, z jakiego materiału jest wykonana. 

Materiał kolorowej pościeli dla osób pocących się 

Najlepsza dla naszego zdrowia jest pościel wykonana z naturalnych materiałów. Do wyboru mamy kolorową pościel bawełnianą, bambusową, z kory, lnu, jedwabiu czy jerseyu. Tkaniny te charakteryzuje dobra przepuszczalność powietrza, dzięki czemu skóra się nie poci i oddycha. Materiał takich obszyć jest delikatny i miękki w dotyku.

Inną zaletą pościeli naturalnych jest również fakt, że są one antyalergiczne. Każda z takich pościeli jest łatwodostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Nie brakuje na nich również wzorów z motywem przewodnim. Osoby z nadmierną potliwością mogą bez problemu wybrać kolorową pościel wysokiej jakości i cieszyć się nie tylko komfortowym snem, ale także pięknym wyglądem ich sypialni. 

Kołdra dla pocących się podczas snu

Obok kolorowej pościeli dla pocących się nadmiernie, istotne jest wybranie do jej kompletu oddychającej kołdry. Najlepszym wyborem jest kołdra letnia bądź ultralekka. W okresie jesienno-zimowym sprawdzi się kołdra całoroczna. Poszycie wokół niej powinno być z naturalnych materiałów. Osoby z nadpotliwością powinny unikać poszewek wykonanych z tworzyw sztucznych, takich jak poliester lub mikrofibra. Pocący się nadmiernie powinni się wystrzegać także grubych i bardzo ciepłych kołder. 

Poduszka dla osób z nadpotliwością

Dobór nieodpowiedniej kolorowej pościeli i kołdry jest powszechny, co skutkuje występowaniem nadmiernej potliwości u jej użytkowników. Jeszcze bardziej jednak lekceważony w trakcie zakupów jest wybór poduszki. Błędnie wydaje się wielu osobom, że nie ma ona wpływu na nadpotliwość. Aby poprawić jakość naszego snu, wybierajmy poszewki z naturalnych materiałów. Środek poduszek i kołder również nie pozostaje bez znaczenia. Najbardziej przewiewnym i odznaczającym się wchłanianiem wilgoci ze skóry wypełnieniem jest puch i pierze. 

Materac dla pocących się nadmiernie 

Wybraliśmy już kolorową pościel, kołdrę i poduszkę dla osób z nadpotliwością. Do skompletowania zestawu pozostaje nam dobrać odpowiedni materac. Bezpośrednia powierzchnia, na której śpimy, ma duży wpływ na komfort naszego snu. Powinien on zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Zaleca się wybór materacy piankowych lub z naturalnego lateksu. Wyróżniają się one właściwościami termoregulacyjnymi i dobrą wentylacją. Jeśli problem dotyka maluchów, być może przyczyną jest stosowanie wodoodpornych materaców. 

Inne powody, dla których pocimy się nadmiernie w nocy 

Na niską jakość snu spowodowanego nadmiernym poceniem się, oprócz źle dobranej kolorowej pościeli, mogą mieć wpływ także inne czynniki. Szukając przyczyny nadpotliwości, warto zastanowić się, czy w naszej sypialni nie jest za wysoka temperatura. Problem ten jest szczególnie powszechny zimą, gdy mamy w zwyczaju przegrzewać mieszkania. Optymalna temperatura, która zagwarantuje nam dobry sen to 18-19 stopni Celsjusza. 

Chcąc pozbyć się dyskomfortu związanego z nadmierną potliwością, warto przyjrzeć się swojej diecie i stylu życia. Poty występujące częściej niż zwykle związane są także z silnymi emocjami, przechodzeniem różnego rodzaju chorób, wysoką gorączką, przechodzeniem menopauzy lub okresem dojrzewania. Dolegliwość może być również genetyczna. W każdej z tych sytuacji warto sobie pomóc, wybierając kolorową pościel, kołdrę i poduszkę odpowiednią dla pocących się nadmiernie.