Zmysłowa czerwień w sypialni – jak połączyć ogień z delikatnością?

lut 15, 2021 | Czytelnia, Inspiracje kolorystyczne | 0 komentarzy

Pościel to jeden z ważniejszych elementów w każdej sypialni. To m.in. dzięki niej możemy spędzić noce, przytulając się do ciepłego, przyjemnego w dotyku materiału. Ma ona również wiele wartości wizualnych. Potrafi urozmaicić wygląd całego wnętrza lub przeciwnie – być elementem idealnie wpasowującym się w wystrój pomieszczenia. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jak wykorzystać czerwoną pościel w sypialni, aby całość prezentowała się stylowo i ze smakiem. Zapraszamy!

W jakiej sypialni sprawdzi się czerwona pościel?

Wyremontowanie danego pomieszczenia to jedno. Wykończenie go i udekorowanie tak, aby był jak najprzytulniejszy – to druga, równie ważna kwestia. Aby codzienne życie w naszym domu lub mieszkaniu było przyjemne, musimy zadbać o to, aby wszystkie znajdujące się w nim elementy były nie tylko funkcjonalne, ale także odpowiadające naszym upodobaniom. Ozdoby to nie tylko ramki ze zdjęciami czy wazony z kwiatami. Dekoracją samą w sobie może bowiem być również odpowiednio dobrana bielizna pościelowa.

Jedną z ciekawszych opcji jest wybór pościeli w kolorze odważnej, zmysłowej czerwieni. Barwa ta kojarzona jest z miłością. Idealnie sprawdzi się więc w sypialni zamieszkiwanej przez parę. Można ją również potraktować jako tzw. pościel okazjonalną i użyć jej np. w zbliżającym się dniu zakochanych, czyli 14 lutego w Walentynki. 

Większość odcieni czerwonego jest dość mocna. Te delikatniejsze, nieco jaśniejsze, częściej są określane już jako kolor różowy. Warto o tym pamiętać w momencie wyboru i zakupu nowego kompletu bielizny pościelowej, ponieważ w niektórych przypadkach kolor ten może się nie sprawdzić. Wszystko to jest jednak bardzo subiektywne, zależne od wizji danej osoby, dlatego nie należy całkowicie kierować się żadnymi odgórnie narzuconymi „wytycznymi”. 

Warianty czerwonej pościeli – wybierz opcję idealnie pasującą do Twojego wnętrza

Idąc tropem jednego z bardziej popularnych powiedzeń: czerwona pościel niejedno ma imię. Czerwień to barwa, która – podobnie jak wszystkie pozostałe – ma wiele odcieni. Tak, jak wspomnieliśmy już wcześniej: istnieją zarówno jaśniejsze, delikatniejsze tony, jak i te ciemniejsze, głębsze. To, na który wariant czerwonej pościeli zdecydujesz się do swojej sypialni, jest kwestią indywidualną, my jednak przedstawimy te – naszym zdaniem – najciekawsze opcje.

Czerwona pościel do sypialni – odcień bordo

Czerwona pościel sprawdzi się w niemalże każdej sypialni, jednak istotny jest wybór odpowiednich odcieni. Kolor bordowy, czyli jedna z „odmian” klasycznej czerwieni, sprawdzi się idealnie w przypadku eleganckich wnętrz, urządzonych w stylu klasycznym. Właściciele takiej sypialni powinni zwrócić szczególną uwagę na dodatki, jakie do niej kupują. Warto bowiem zainwestować w zasłony, których kolorystyka zbliżona będzie do barwy bielizny pościelowej. Co więcej, ciekawie sprawdzą się również srebrne ozdoby. Mogą to być np. ramki na zdjęcia, świeczniki, wazony na kwiaty lub – co ciekawe – same kwiaty. Na rynku dostępne są bowiem sztuczne roślinki, które niejednokrotnie wyglądem nie przypominają takich zerwanych prosto z ogródka. 

Sypialnia z pościelą w odcieniu czerwieni i czerni 

Jeśli Twoja sypialnia jest urządzona w stylu nowoczesnym lub loftowym, fajnym elementem urozmaicającym będzie pościel w kolorze czerwonym, z elementami czarnymi. Ciemna barwa będzie częścią łączącą wystrój wnętrza z bielizną pościelową, dzięki czemu w pomieszczeniu zapanuje względny ład i spójność. Nowocześnie urządzone sypialnie często odbierane są jako zimne, jednak ognista czerwień sprawi, że będą niezwykle przytulne. 

Odważne połączenie: pościel w kolorze czerwonym z elementami butelkowej zieleni

Ta propozycja jest dla osób odważnych, które nie boją się niecodziennych rozwiązań. Niektórzy mogą uznać, że kolor czerwony i zielony nie współgrają ze sobą. W tym przypadku wszystko jednak zależy od zastosowania odpowiednich odcieni. Barwa butelkowej zieleni idealnie bowiem współgra z czerwoną pościelą – pod warunkiem, że wspomniana czerwień ma odcień dość jasny, jednak nieco przygaszony, niekrzykliwy. Co więcej, fajny efekt przyniesie również zastosowanie dodatków we wspomnianym odcieniu zieleni. Mogą to być np. poduszki ozdobne lub doniczki na kwiaty i rośliny, które ciekawie dopełnią wystrój całego wnętrza.

Jakie dodatki do sypialni z czerwoną pościelą?

O dodatkach wspomnieliśmy już wyżej. Warto jednak jeszcze raz podkreślić, że ich zastosowanie jest niezwykle ważne w przypadku sypialni z czerwoną pościelą – ale nie tylko. Ozdoby są niezbędne w każdym wnętrzu, ponieważ ich zastosowanie gwarantuje wzbogacenie wystroju pomieszczenia, urozmaicenie go, a przede wszystkim – ocieplenie. Dzięki różnego rodzaju dodatkom sypialnia staje się bowiem niezwykle przytulna, a czas w niej spędzany przynosi spokój i ukojenie.