W jaki sposób dobrać kolor pościeli do osobowości?

Paź 16, 2018 | Czytelnia | 0 komentarzy

 

 

To, że kolor pościeli to nie tylko dekoracja, ale i zdrowy sen nie ulega wątpliwości, ale czy kolor pościeli może w jakiś sposób odzwierciedlać naszą osobowość? Otóż tak. Kolor pościeli, podobnie jak kolor ścian w sypialni, może wskazywać na pewne cechy charakteru.

Biała pościel do sypialni

Biały nadaje wnętrzu przejrzystości i przestronności. Odbija promienie słoneczne, przez co pomieszczenie wydaje się na większe. Pościel o tej barwie idealnie prezentuje się na tle mocniejszych dodatków. Pościel w kolorze białym najchętniej wybierają osoby, które cenią klasykę i prostotę. Odpowiedzialność, doskonała organizacja, perfekcjonizm – to są cechy osób, u których w sypialni przeważa kolor biały. Biała pościel kojarzy się z czystością, świeżością, doskonale zachęca też do sielskiego wypoczynku.

Beżowa/kremowa pościel

Pościel w kolorze beżowym znaleźć można w sypialni u osób o spokojnym i ugodowym charakterze, które nie lubią zwracać na siebie szczególnej uwagi. Często są to również osoby nieco melancholijne o romantycznym usposobieniu, które w życiu potrzebują przede wszystkim stabilizacji. Warto dodać, że pościel w kolorze beżowym jest ponadczasowa – niezależnie od tego, czy pokój sypialniany jest urządzony w stylu klasycznym, orientalnym, skandynawskim czy nowoczesnym, do każdego z nich będzie pasować ten kolor pościeli. Pościel beżowa wcale nie musi być nudna. Jeżeli chcemy bardziej podkreślić wystrój sypialni, wybierzmy pościel beżową z wyraźnymi wzorami.

 

posciel osobowosc2

 

Niebieska pościel

Niebieski to kolor, który idealnie sprawdzi się w każdej sypialni, ponieważ działa na nas uspokajająco i wyciszająco. Jest to ulubiony kolor osób o marzycielskiej naturze. Wskazany jest również osobom nerwowym, gdyż sprzyja zasypianiu. W sklepach spotkać możemy wiele różnych odcieni niebieskiego, ale to błękit potrafi wyczarować efekt cudownego spokoju niemal w każdej aranżacji sypialni.

Czerwona/bordowa pościel

Taki kolor pościeli preferują osoby pewne siebie, rządne przygód, ciekawe świata. Czerwona pościel kojarzy się z luksusem, świetnie wygląda we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Ponadto buduje w sypialni intrygujący, pełen wytworności klimat.

 

posciel osobowosc3 1024x762

 

Brązowa pościel

Brąz to kolor osób niepewnych siebie i niezdecydowanych. Generalnie osoba śpiąca pod brązową pościelą nie ma wygórowanych potrzeb. Brązowa pościel świetnie wygląda w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Dobrze komponuje się z szarością i beżem. Równie dobrze wygląda też na tle mocniejszych dodatków.

posciel osobowosc4

Pościel w kolorze czarnym

Czarna pościel z pewnością stworzy mocny akcent we wnętrzu. Trzeba jednak pamiętać, że absorbuje światło, co powoduje, że optycznie pomniejszy sypialnię. Podkreśli za to elegancki wystrój i nada pomieszczeniu ekskluzywności. Osoby, które wybierają czarną pościel, z pewnością należą do osób pewnych siebie, lubiących zwracać na siebie uwagę.

Szara pościel

Szary to jeden z najbardziej neutralnych kolorów, który dobrze wygląda w zestawieniu z innymi kolorami. Szary z domieszką niebieskiego schładza wnętrze i daje wrażenie przestronności, a szary wpadający w beż – wręcz odwrotnie. Szary kolor preferują najczęściej osoby, które raczej niechętnie zwracają na siebie uwagę otoczenia. Nierzadko są to osoby skromne i skryte w sobie.

Kolorystyka pościeli dopasowana do osobowości

Producenci pościeli dbają o różnorodność asortymentu, również w zakresie kolorystyki i wzorów pościeli. Warto zapoznać się chociażby z propozycjami pościeli Andropol, aby przekonać się o tym, że każdy z nas może znaleźć dla siebie odpowiedni model i kolor pościeli, dopasowany do osobowości.

posciel osobowosc5