Pościel w kwiaty – dodaj koloru swojej sypialni!

lip 16, 2020 | Czytelnia, Pościele w rośliny | 0 komentarzy

Nowa sytuacja zmusiła nas do spędzania czasu wolnego w domu, jednak nie zawsze staramy się zmienić otoczenie na przyjaźniejsze. Warto zacząć od sypialni, bo właśnie ona jest kluczem do dobrego samopoczucia. Ulubione kolory i materiały pomogą nam łatwiej zrelaksować się po ciężkim dniu, a różnica w tempie pracy i ogólnej wydajności będzie zauważalna już po kilku dniach. Od czego zacząć zmiany w sypialni i jak dobrać uspokajające dodatki? O tym dowiecie się w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

Pościel w kwiaty – uniwersalne okrycie łóżka do każdej sypialni

Nie wszystkie pościele nadadzą się do naszej sypialni, ale prawdopodobnie niektóre z nich wpasują się lepiej. Przykładem niebywale uniwersalnego motywu są kwiaty. Wiele pościeli z florystycznym motywem jest w wielu kolorach jednocześnie, co sprawia, że nawet po przemalowaniu ścian będą pasować równie dobrze. Z nadrukiem na pościeli jest podobnie jak z materiałem – może znacząco poprawić jakość snu, a nawet nasze samopoczucie.

Pościel w kwiaty – który wzór będzie pasował do naszej sypialni?

Jak już wspominaliśmy, florystyczna pościel jest nie tylko unikalna, ale także wielokolorowa. Dopasowanie jej do naszej sypialni jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku innych popularnych motywów, na przykład zwierzęcych, bajkowych czy nawet jednokolorowych i nieco bardziej odważnych modernistycznych. Tego lata największym wzięciem cieszą się pościele egzotyczne i tropikalne, na przykład z motywem monstery, ananasów czy bluszczu.

Kwiaty na pościeli w wersji romantycznej

Kwiaty na pościeli to nie tylko nowoczesny design. Ich popularność nie słabnie od wielu lat, Najbardziej romantyczna wersja kwiatów to misterny haft, który najczęściej zobaczymy na dobrej jakości bawełnie lub lnie. Rośliny mogą pojawić się również w formie koronek i tłoczonych zdobień, co znacznie podnosi cenę materiału i dodaje mu luksusu.

Nie wszystkie romantyczne zdobienia muszą być drogie. Warto zwrócić uwagę na delikatny nadruk w postaci polnych kwiatów lub obrazków z botanicznego zielnika. Tego typu pościele pasują do prostych wnętrz w bieli, różu, szarości lub błękicie, a także podkreślą urok sosnowych mebli.

kwiaty na poscieli

Nowoczesne kwiaty w minimalistycznym wydaniu

Rośliny świetnie odnajdują się także w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach. Bez problemu zakupimy materiał z kwiatami ułożonymi w ciekawe kształty lub pościel w liście, które dodadzą pomieszczeniu świeżości i jednocześnie będą stanowiły ciekawy akcent. Kwiaty świetnie kontrastują z purystycznym otoczeniem, które wypełniają jedynie łóżko i proste meble.

Jaki materiał najlepiej współgra z florystycznym motywem na pościeli?

Motywy florystyczne mają to do siebie, że na niektórych materiałach prezentują się o wiele lepiej. Świetnym przykładem są wspomniane już delikatne kwiaty polne, które lepiej komponują się z lnem i satyną bawełnianą. Duże i geometryczne kwiaty to z kolei wzór uniwersalny i będzie dobrze prezentował się na prawie każdym materiale. Wyjątkiem jest tutaj pościel flanelowa, którą wybiera się przede wszystkim na zimę, ponieważ jest z grubego i ciepłego materiału. Kwiaty będą się na niej dobrze prezentować, jednak należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji materiału. Użycie zbyt mocnych środków piorących i zrezygnowanie z płynu do płukania mogą sprawić, że motyw zacznie ścierać się i blaknąć.

Jak zachować na dłużej kwiatowy motyw na pościeli?

Błędna pielęgnacja materiałów może sprawić, że nasza ulubiona pościel straci kolor i przestanie pasować do otoczenia, lub jeszcze gorzej – zaczną robić się w niej dziury. Żeby zachować oryginalny wygląd materiału jak najdłużej, należy przestrzegać zaleceń producenta i prać jedynie w dozwolonej temperaturze. Warto wiedzieć, że pościele syntetyczne należy traktować tylko niską temperaturą. Higieniczne pranie w 60 lub 90 stopniach zostawmy dla bawełny i włókna bambusowego.

Pościel w kwiaty – od jakiego producenta?

Dobrej jakości pościel nie musi dużo kosztować. Istnieje wiele polskich producentów, którzy zajmują się wytwarzaniem tego typu dodatków do sypialni i udzielają gwarancji na materiał. Ponadto znajomość marki przekłada się na łatwiejsze znalezienie składu produktu i jego certyfikatów, dzięki czemu pościel nada się także do dziecięcego pokoju. Do uznanych i cenionych marek zaliczają się między innymi: Andropol, Bielbaw, Darymex, Detexpol, Greno i Musja. Pamiętajmy, że kupując rodzime produkty, wspieramy naszą gospodarkę i jednocześnie zyskujemy atrakcyjniejsze ceny.