Biała pościel – dlaczego hotele wybierają właśnie taką?

sie 25, 2022 | Czytelnia | 0 komentarzy

Rodzinny wypad w góry a może wakacje nad Bałtykiem lub morzem greckim, włoskim, chorwackim? Wyjazd służbowy do Warszawy, Londynu lub Paryża?  Czasami zmiana otoczenia jest nam potrzebna i robimy to, aby odpocząć. Innym razem jesteśmy w delegacji. 

Wielokrotnie korzystamy w możliwości zatrzymania się w hotelu. Czy kiedykolwiek zauważyliśmy jedną wspólną dla tych miejsc rzecz? Jest nią jednokolorowa, biała pościel, która sprawdza się w hotelach na całym świecie. Skąd jej fenomen? Dlaczego to właśnie ona jest tak chętnie wykorzystywana przez różne resorty? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej. Zapraszamy do lektury! 

Dlaczego hotele wybierają białą pościel? 

Biała pościel w domu jest raczej mało popularna. Można jednak zauważyć w ostatnich latach pewien trend, szczególnie wśród ludzi młodych, którzy z chęcią wybierają ten kolor do aranżacji własnej sypialni. 

#1 Czystość 

We własnej sypialni często decydujemy się na pościel kolorową lub we wzory. Po pierwsze potrafi ona wyglądać efektownie i oryginalnie, a po drugie mniej widać na niej brud. Mało kto pierze pościel każdego dnia – nie licząc hoteli. Z tego powodu takie miejsca mogą sobie pozwolić na biały komplet. Świadczy to o czystości i zachowanej higienie w pokojach. 

#2 Uniwersalność 

Drugim powodem jest uniwersalność tej barwy. Pasuje ona do każdego stylu dekoracyjnego. Sprawdzi się zatem w hotelach glamour, klasycznych, nowoczesnych czy industrialnych. To prosty wybór, który przypadnie do gustu każdemu.  

#3 Praktyczność

Wybór białej pościeli jest również funkcjonalny. Konieczność częstego prania wiąże się zazwyczaj z niszczeniem produktu. Jednak nie jest tak w przypadku białej pościeli hotelowej. Można ją prać bez obaw o wyblaknięcie i pogorszenie jakości materiału. 

Z jakiego materiału jest najczęściej jednokolorowa pościel hotelowa? 

Do najpopularniejszych surowców należy biała pościel wykonana z bawełny lub mieszanki bawełny z poliestrem. Proporcje zwykle wynoszą 80% do 20%. Bawełna jest oddychająca. Szczególnie w resortach nadmorskich za granicą możemy poczuć tę właściwość. W upalne dni przewiewność materiału wpływa zdecydowanie na komfort snu. Domieszka poliestru zapewnia natomiast trwałość produktu oraz wpływa na jego elastyczność. 

Czym różni się biała pościel hotelowa od domowej?

Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy pomiędzy białą pościelą hotelową a domową. Podczas gdy właściwości tej pierwszej różnią się znacząco, ponieważ jest to jednokolorowa pościel przemysłowa. Materiały pościelowe wykorzystywane w hotelu są stworzone w ten sposób, aby zapewnić ich odpowiednią dezynfekcję i trwałość. Fakt, że pod tym samym materiałem śpi codziennie ktoś inny, powoduje, że tkanina musi być odporna na częste pranie w wysokiej temperaturze (przekraczającej 90 stopni Celsjusza). Wprowadzenie takiego produktu do użytku jest możliwe jedynie po przeprowadzonych atestach. Pościel hotelowa różni się od domowej również gramaturą i odpornością na zniszczenia. 

Czy jednokolorowa pościel hotelowa jest bezpieczna dla alergików? 

Obawy alergików dotyczące tego, czy pościel w hotelach jest dla nich bezpieczna, są uzasadnione. Nie bez powodu specjalnie są opracowywane oddzielne modele materiałów, które zapobiegają gromadzeniu i rozwoju roztoczy. Każda osoba, której doskwierają uciążliwe reakcje alergiczne, powinna w swoim domu zaopatrzyć się w wysokiej jakości jednokolorową pościel antyalergiczną. Podobnie jak w poduszkę i kołdrę o takich właściwościach. Wiedzą o tym doskonale hotele. Z tego powodu alergicy mogą spokojnie spać w ich pokojach. 

Jednokolorowa biała pościel – czy warto ją wybrać do swojej sypialni?

Jednokolorowa biała pościel może prezentować się niezwykle elegancko i schludnie w naszej sypialni. W tym celu nie jest konieczny wybór tej przemysłowej. Wystarczy zakupić materiał pościelowy dostępny dla każdego w sklepach z pościelami, idealny do domu. Wyborem nie musi być tylko pościel bawełniana. W tym kolorze odnajdziemy również te wykonane z bambusu, satyny czy jedwabiu. Urozmaić ją można o różnego rodzaju falbanki, koronki bądź minimalistyczne wzory. 

Jednokolorowa biała pościel – sprawdzony pomysł na prezent

Nierzadko decydujemy się kupić pościel jako prezent. Sprawdza się on idealnie, ponieważ każdy z nas potrzebuje materiału pościelowego w swoim domu i nie szkodzi mieć jedną więcej. Gusta są jednak różne, podobnie jak różne są wystroje sypialni, dlatego nie jest łatwo dopasować pościel do preferencji obdarowywanej osoby. Wybór białej pościeli jest bezpieczny, ponieważ pasuje do każdego stylu, jest minimalistyczny i elegancki. Warto wybrać materiał w wersji premium, ekskluzywna pościel to doskonały pomysł na prezent dla nowożeńców, rodziców, dziadków, jak i przyjaciół.